Jak to funguje?

Co Vám nabízíme?

BeeScale je cloud computingová služba, která umožňuje jednotlivcům i firmám pronajmout si libovolný počet virtuálních serverů a spravovat je přes jednoduché webové rozhraní. Každý virtuální server může mít 1 - 4 virtuální procesory, 64 MB - 4 GB operační paměti a 1 až 4 virtuální disky o kapacitě 1 až 100 GB (minima a maxima se řídí limity nastavenými pro každého uživatele a na základě žádosti je možné je změnit). Sami si můžete nastavit v těchto limitech kapacitu, která bude plně vyhovovat Vašim skutečným potřebám. Za využívané zdroje platíte po hodinách. BeeScale využívá technologii Linux KVM a nabízí v současnosti mnoho předpřipravených obrazů operačních systémů (např. Ubuntu, Debian, CentOS, FreeBSD a Turnkey Linux). Počet operačních systémů se bude nadále zvyšovat o další OS a nové verze současných.

Nad svými fyzickými servery máme plnou kontrolu a zajišťujeme jejich správu a monitoring. Uložená data jsou chráněna proti selhání pevného disku pomocí RAID5.

Chcete si BeeScale vyzkoušet?

Zaregistrujte se a získáte volný kredit na vyzkoušení naší služby. Našim zákazníkům garantujeme vysokou kvalitu služby, příjemné ceny a osobní přístup, tedy to, co je pro všechny služby OldanyGroup samozřejmostí.

Vytvořit vServer

Operační systémy

Pro vaše vServery jsou k dispozici předinstalované operační systémy Ubuntu Server, Debian GNU/Linux, CentOS, FreeBSD, OpenIndiana a Turnkey Linux. Systém si můžete také naistalovat sami z poskytovaných ISO obrazů Ubuntu Server, Debian GNU/Linux, CentOS, FreeBSD, OpenBSD a Archlinux případně využít LiveCD SystemRescueCD nebo TinyCore Linux. Vše v nejnovějších verzích.

Ubuntu Debian FreeBSD CentOS Turnkey OpenIndiana
OpenBSD ArchLinux Tiny Core Linux SystemRescueCd

Klíčové vlastnosti

6 kliků k serveru v cloudu

Nepožadujeme žádné zbytečné údaje pro registraci, máme pro Vás k dispozici předpřipravené obrazy operačních systémů a tak je vytvoření a spuštění Vašeho prvního serveru otázkou max. 6 kliknutí. Při registraci získává každý uživatel volný kredit na vyzkoušení, takže okamžitě po odsouhlasení smluvních podmínek můžete spustit svůj první virtuální server v cloudu.

Bez poplatků za vypnuté servery

U nás platíte skutečně jen za to, co skutečně využíváte a proto, pokud Váš server neběží, neplatíte za Vámi nakonfigurované zdroje. Díky tomu si můžete udržovat stále stejnou IP adresu, protože když server smažete, tak o přiřazenou IP adresu přijdete.

Účtování po hodinách

Účtujeme Vám za skutečně využité zdroje za každou započatou hodinu. Žádné zřizovací poplatky za vytvoření serveru, žádné minimální platby – platíte jen za to, co používáte.

100% cloudová služba

BeeScale je 100% cloudová služba jak má být a vychází z definice cloudu:

 • Zdroje na vyžádání (on-demand)
 • Platíte jen za to, co skutečně využíváte
 • Snadná a rychlá dostupnost zdrojů
 • Škálovatelnost a elasticita
 • Úspora nákladů

Dedikovaný systém, sdílené zdroje

Využíváme nativní virtualizace na Linux KVM a tak jsou všechny jednotlivé virtuální systémy od sebe naprosto izolované. Získáváte plnou kontrolu nad Vaším virtuálním systémem. Můžete používat vlastní jádro, nemusíte se omezovat. Nepoužíváme žádné speciální paravirtualizované ovladače. Váš systém dostává přidělené zdroje, se kterými můžete pracovat – operační paměť je plně vyhrazena, procesorový výkon je agregován mezi konečný počet virtuálních procesorů.

Šablony

Předpřipravené obrazy nejznámějších distribucí nebo specializovaných linux distribucí (turnkeylinux.org) Vám umožní rychlé nasazení virtuálního serveru, ať jej chcete použít na denní testování nebo ho provozovat na stálo. Na základě Vašich podnětů připravujeme nové distribuce a neomezujeme se pouze na linux, ale nabízíme také varianty BSD systémů.

Operační flexibilita

U nás vytěžíte z virtualizace a cloud computingu maximum. Operační flexibility dosahujeme díky následujícím vlastnostem:

 • Předpřipravené obrazy – instantní virtuální stroje
 • Škálovatelnost zdrojů – dostanete tolik, kolik potřebujete
 • Změna konfigurace v reálném čase
 • Možnost manipulace s disky mezi jednotlivými systémy
 • Grafická java console nebo přímý přístup přes VNC
 • Jednoduché webové rozhraní
 • Automatické zálohování vašich disků
 • Logování provedených akcí uživatelem

Naprosto unikátní je možnost samostatné manipulace s disky. Když smažete virtuální server, neznamená to, že smažete data. Disky, které jste v serveru využívali se Vám uvolní a můžete je přiřadit k jinému serveru, tak můžete třeba snadno opravit nefunkční systém nebo jednoduše naklonovat existující systém.

Žádné smlouvy, kreditní systém

Žádné podepisování smluv, žádné minimální závazky, žádné poplatky za zřízení. Každý má možnost si vyzkoušet naší službu, protože hned po registraci obdrží volný kredit, který není časově omezen. Samozřejmostí je detailní vyúčtování a přehled o nabití kreditu.

Profesionální služby

U nás získáváte navíc přístup k našim profesionálním službám – řadu let se věnujeme virtualizaci a správě systémů (linux, windows) a jsme tak schopni Vám pomoci s řešením problémů vašich aplikací. Potřebujete poradit, nainstalovat systém, aplikaci, prokonzultovat nějaké řešení? Obraťte se na nás. Na požádání Vám poskytneme reverzní záznamy k Vašim IP adresám. Celou infrastrukturu monitorujeme nonstop a tak jsme schopni reagovat na případné problémy, které nastanou.

Komunita a komunikace

Jsme moderní a inovativní mladá společnost a tak se držíme současných trendů, jak v technologiích, tak v komunikaci. Komunikujeme s Vámi přes:

 • Sociální sítě – twitter, Facebook
 • Provozujeme bezplatnou poradnu pro virtualizaci – virtualizujeme.cz
 • Přímo pro BeeScale provozujeme komunitní fórum na UserEcho, kde se můžete ptát, řešit problémy a všichni uživatelé a nejenom ti registrovaní na Beecale s Vámi mohou komunikovat
Jsme otevřeni novým nápadům, odměňujeme aktivní uživatele za nové nápady a relevantní připomínky.

Unikátní architektura

Od začátku jsme se snažili, aby byl náš projekt maximálně flexibilní a proto jsme nemohli použít žádné existující dostupné řešení. Vyvinuli jsme od základu vlastní cloud hypervisor, který dokáže z jednoho místa ovládat různé clustery v různých lokalitách. Celý systém je postaven na pevném základě a je snadno rozšiřitelný. Využíváme pokročilou architekturu jobů se závislostmi a zamykáním objektů. Všechny změny, které provádíme se před nasazením pečlivě testují v našem labu.

BeeScale API

Deltacloud API

Ke službě BeeScale můžete přistupovat nejenom pomocí webového uživatelského rozhraní, ale také pomocí veřejného API. Webové rozhraní je určeno pro přímé využití uživateli služby a BeeScale API je pak určeno především jako počítačové rozhraní pro programování aplikací. Díky BeeScale API je tak možné využívat služeb BeeScale například z vlastní aplikace.

BeeScale API je typu REST a jde o nativní implementaci Deltacloud API. Protokol komunikace je standardní HTTP, využívá se metod typu GET, POST i DELETE a výstupem jsou data ve formátu XML (v budoucnu pak i JSON a další). Komunikace s API je zcela bezestavová. Autentizace probíhá jednoduchým ověřením přístupu v rámci HTTP protokolu (Basic access authentication). API je samozřejmě dostupné šifrovaně pomocí SSL protokolem HTTPS. BeeScale API nabízí základní funkčnost služby jako je vytváření vServerů, jejich přehled, zapínání a vypínání, ovládání VNC přístupu a další běžné akce.

Příkladem využití BeeScale API je aplikace BeeScale Gadget, kterou si po přihlášení můžete stáhnout v sekci 'Ke stažení'. BeeScale Gadget je určen pro operační systém Windows a umožňuje vám sledovat vaše vServery v BeeScale cloudu. Gadget také umožňuje spouštět nad vServery dostupné operace.

Kontinuální rozvoj projektu – připravujeme pro Vás

 • Privátní síť (mezi více Vašimi virtuálními servery)
 • Podporu IPv6 JIŽ IMPLEMENTOVÁNO
 • Aplikace pro ovládání a sledování Vašeho privátního cloudu (Windows, Linux, Android, iOS)
  ČÁSTEČNĚ IMPLEMENTOVÁNO BeeScale Client na Google Play, m.beescale.com
 • Operační systémy Windows
 • Možnost provádění snapshotů nad vašimi virtuálními disky
 • Využití aplikačního zálohování Vašich systémů na naše zálohovací servery
 • Webovou konzoli bez nutnosti javy - ajax web console JIŽ IMPLEMENTOVÁNO