Kolik to stojí?

To záleží pouze na tom jaké zdroje potřebujete.

Bezplatné vyzkoušení služby

Po registraci získáte volný kredit 100 Kč na vyzkoušení virtuálního serveru v cloudu. Registrujte se nyní.

BeeScale ceník

Zdroj Kč za hodinu Kč za den Kč za měsíc
1 vCPU 0.0833 1.999 60.98
1 MB vRAM 0.0006 0.014 0.44
1 GB vDisk 0.0032 0.077 2.34

Kalkulačka

vCPU: x
vRAM: MB
vDisk: GB
Kč/hodina
Kč/den
Kč/měsíc

Síťový provoz

Každý uživatel má k dispozici měsíční kvótu síťového provozu zdarma o velikosti 50 GB (upload i download). Po překročení tohoto limitu je síťový provoz uživateli zpoplatněn až do konce měsíce. Cena síťového provozu po překročení dané měsíční kvóty je 0.001 Kč/MB. Do kvóty se započítává i stažení disků.
 • Veškeré ceny jsou včetně DPH

BeeScale: Okamžitě dostupný přispůsobitelný webserver.

Pokud máte zájem o okamžitě dostupný webserver, stačí si vybrat jeden z mnoha námi nabízených předinstalovaných operačních systémů a hned po spuštění máte vše připravené pro provoz vašeho webu. Po spuštění je systém samozřejmě zcela váš a můžete jej konfigurovat a používat jak se vám zlíbí. Mimo jiné okamžitě získáte

 • veřejnou IP adresu pro každý váš vServer a páteřní konektivitu,
 • intuitivní webovou administraci a vzdálený přístup přes SSH a VNC,
 • spolehlivě uložená data na našich uložištích.

Mezi nabízenými systémy najdete oblíbené OS jako Debian, CentOS či Ubuntu. Pokud se vám nechce administrovat celý operační systém, můžete využít nabízených Turnkey Linux distribucí, připravených k okamžitému nasazení. Například Turnkey Linux LAMP (Linux Apache MySQL PHP) i LAPP (Linux Apache PostgreSQL PHP) a oblíbené CMS Joomla, Drupal, Wordpress nebo DokuWiki. Stačí si tak vybrat vhodný systém a během několika desítek vteřin máte k dispozici předkonfigurovanou platformu s webovou administrací a jednoduchou správou. Zajímat by vás také mohly platformy Ruby on Rails nebo Django. A pro fajnšmejkry je tu i čistokrevné FreeBSD a neprůstřelné OpenBSD.

vCPUvRAM [MB]vDisk [GB]Kč/denKč/měsíc
1128105141
1256207220
15122011333
210244021666
Vytvořit vServer

BeeScale vám nabízí více muziky za méně peněz, než většina webhostingů. Svůj vlastní webhosting můžete mít již za pár korun měsíčně a zároveň získáte neomezené možnosti konfigurace. Když si naklikáte systém s nakonfigurovaným LAMP nebo Wordpress s 1 vCPU, 512 MB vRAM a použijete 20 GB systémový disk na svoje data, tak vás to vyjde maximálně na 11 Kč za jeden den provozu. Na měsíc to dohromady dělá 333 Kč a kredit si můžete dobít z pohodlí vaší pracovny, bez potřeby se přihlašovat k Internet Bankingu. Takovýto systém bohatě stačí na provoz běžného informačního systému malé firmy, osobního blogu či wiki, ale i jako vývojové prostředí webových projektů. V případě potřeby můžete vServer snadno rozšířit o další virtuální procesor, zdvojnásobit kapacitu vRAM nebo přidat další vDisk. Měsíc spolehlivého provozu vás pak vyjde na 666 Kč .

BeeScale: Vlastní herní server a virtuální privátní síť.

Chcete vlastní herní server, který poběží v páteřní síti za pár korun? Stačí si v BeeScale vytvořit během vlastní vServer a nainstalovat a spustit herní server jako například Minecraft. Herní server většinou vyžaduje trochu více paměti, ale i tak je výsledná cena bezkonkurenčně nízká. vServer pak můžete zapínat jen když chcete hrát. K tomu můžete například využít speciální funkci BeeScale - periodické akce.

Chcete si zahrát s přáteli multiplayer hry přes internet, ale nemáte veřejnou IP adresu? Ve službě BeeScale si můžete vytvořit virtuální privátní síť a se všemi připojenými můžete hrát hry jako na vlastní LAN. Můžete tak zcela bez překážek pořádat LAN párty s lidmi z různých míst. Můžete takto hrát například Counter Strike, OpenArena, Unreal Tournament, Nexuiz, Alien Arena, OpenTTD, StarCraft a spoustu dalších her.

V BeeScale platíte jenom za to, co skutečně využíváte. Pro provoz VPN vám bude stačit pár korun a vlastní herní server, který můžete vypínat, když se zrovna nehraje, vám také díru do kapsy neudělá. Šestihodinová LAN párty s využitím BeeScale vServeru jako hlavního uzlu VPN vás vyjde přibližně na 1.08 Kč, a za cca 18 Kč máte skoro sto hodin hraní.

PříkladvCPUvRAM [MB]hodin hraní za 100 KčKč za 10 hodin hraní
VPN pro OpenArena, OpenTTD, Unreal Tournament atp.1128625 hodin2 Kč za 10 h
Minecraft server11024143 hodin7 Kč za 10 h
Velký Minecraft server2204872 hodin14 Kč za 10 h
Vytvořit vServer

Dejme tomu, že budete domluveni s kamarády na pár hodin hraní Minecraftu každou sobotu odpoledne. Když se zrovna nehraje, můžete svůj vServer vypnout a protože v BeeScale se účtuje jen a pouze za to, co skutečně používáte, bude vám účtován pouze vDisk vašeho vServeru. Stovka kreditu vám tak může vydržet až několik měsíců!

BeeScale: Váš Revision Control v cloudu.

Služba BeeScale vám umožňuje během pár desítek vteřin vytvořit serverové řešení pro správu zdrojových kódů vašich projektů. V nabídce BeeScale je mimojiné parádní GNU/Linux distribuce Turnkey Revision Control, která ihned po spuštění nabízí hosting Git, Mercurial, Bazaar a Subversion repositářů, včetně webového rozhraní k repositářům ale i k administraci samotného systému. Nemusíte se tak vůbec obtěžovat se složitou konfigurací, vše máte okamžitě k dispozici s intuitivním webovým rozhraním.

Pokud se váš projekt rozroste, není problém přidat další vServery. Například můžete přidat ještě Turnkey Redmine nebo Turnkey Bugzilla pro koordinaci vývoje. Přidat také můžete Turnkey Dokuwiki, phpBB nebo Wordpress a získáte snadno dokumentační prostor a možnost komunikovat s uživateli. Samotný vývoj klidně může probíhat také v BeeScale cloudu. A to jak vývojový prostředí a sezení, tak i kompilace a třeba i samotný deployment. BeeScale je velice flexibiní a laciné řešení virtuální infrastruktury.

Vytvořit vServer

BeeScale: Vaše technologické hřiště.

Virtualizace je základem pro každého kdo často zkouší různé programy, systémy, konfigurace a technologie. Služba BeeScale vám nabízí rychlou, intuitivní a propracovanou virtualizační platformu, ve které můžete jednoduše provozovat virtuální servery. Při vytváření vServeru si můžete vybrat z přehršle již předinstalovaných operačních systémů a mít tak plně funkční systém během několika desítek vteřin. Narozdíl od domácí virtualizace získáte lepší možnosti nastavení vServerů, intuitivní rozhraní, páteřní konektivitu, možnost neustálého provozu, automatické zálohování a nemusíte si zbytečně odřezávat výkon vlastního hardware. K vašim vServerům se pak můžete připojit pomocí VNC, SSH, HTTP nebo jakékoliv jiné služby, kterou si na vServeru spustíte. VServery jsou zcela vaše.

Kromě nejznámějších GNU/Linux distribucí jako Ubuntu, Debian nebo CentOS v BeeScale najdete také i FreeBSD nebo OpenBSD. Systém si buď můžete nainstalovat sami, nebo použít již předinstalovaný. V průběhu systémové vřavy jistě oceníte i nejposlednější verzi oblíbeného SystemRescueCD.

Ve službě BeeScale si snadno můžete vyzkoušet klasické úlohy jako například

 • kompilaci vlastního linuxového jádra a práci s moduly,
 • nastavení zavaděče a startování systému,
 • nastavení webového, mailového, databázového nebo souborového serveru,
 • konfiguraci sítě, DNS, DHCP nebo proxy serveru,
 • kompilaci a debugování vlastních aplikací na různých platformách,
 • programování paralelních aplikací na víceprocesorovém systému,
 • skriptování s BASH, Perl, Python, tcsh, ksh v různých verzích na různých platformách,
 • správu RAID polí, LVM oddílů a zajímavých filesystémů jako ZFS nebo btrfs,
 • používání DTrace pod FreeBSD nebo OpenIndianou,
 • simulaci rozpadlého systému a jeho obnovy.
Vytvořit vServer

Podle svých potřeb si můžete vybrat libovolnou konfiguraci vServeru. Protože platíte jen za to, co skutečně používáte a účtuje se po hodinách, nepřijde vás libovolné testování nijak draho. Díky službě BeeScale tak můžete snadno a za rozumnou cenu studovat klasické serverové systémy a simulovat zásahy v bezpečném virtuálním prostředí.